D1. ЖЕНСКАЯ ВЫСШАЯ ЛИГА 2015

Чэмпiянат Рэспублікі Беларусь па футболе сезону 2015 года сярод жаночых каманд Вышэйшай Лігі
Минск | Зорка-БДУ (Минск) | Надежда-Днепр (Могилёв) | Бобруйчанка (Бобруйск) | Нива-Белкард (Гродно) | Университет (Витебск)

Минск       Бобруйчанка      

2014 | 2015: таблица - матчи | 2016

  # команда   и в н п р - м о
  1 Минск (Минск) состав 20 16 3 1 104 – 10 51
  2 Зорка-БДУ (Минск) состав 20 16 3 1 86 – 10 51
  3 Надежда-Днепр (Могилёв) состав 20 11 2 7 38 – 21 35
  4 Бобруйчанка (Бобруйск) состав 20 8 0 12 53 – 35 24
  5 Нива-Белкард (Гродно) состав 20 5 0 15 21 – 91 15
  6 Университет (Витебск) состав 20 0 0 20 2 – 137 0

ИТОГОВАЯ КЛАССИФИКАЦИЯ

-

НОВЫЕ ИМЕНА

-

БОМБАРДИРЫ ЧЕМПИОНАТА

28 – САНДЕЙ Учечи Лопес (Минск);
18 – МИРОШНИЧЕНКО Лиана (Минск);
16 – ПОПОВА Анастасия (Зорка-БДУ);
14 – МАРКУШЕВСКАЯ Татьяна (Зорка-БДУ);
10 – ШРАМОК Татьяна (Нива-Белкард);
9 – ДУБЕНЬ Юлия (Минск), СЛЕСАРЧИК Юлия (Зорка-БДУ), ЛИННИК Анастасия (Зорка-БДУ), ЗНАЙДЁНОВА Светлана (Надежда-Днепр), ЩЕРБАЧЕНЯ Анастасия-Гражина (Нива-Белкард - 4 / Бобруйчанка - 5), КРАСНОВА Татьяна (Бобруйчанка);
8 – АСТАШЕВА Светлана (Зорка-БДУ), ШРАМОК Татьяна (Зорка-БДУ);
7 – МЕЛКОНЯНЦ Ольга (Надежда-Днепр), ЛОГИНОВА Татьяна (Бобруйчанка);
6 – СТЕЦ Юлия (Бобруйчанка), АНИСКОВЦЕВА Ольга (Бобруйчанка), ШУППО Анастасия (Бобруйчанка), СЕРГЕЙЧИК Елизавета (Нива-Белкард);
5 – ТРОПНИКОВА Диана (Зорка-БДУ), ИШОЛА Тана Боланли (Минск);
4 – ДРАНОВСКАЯ Оксана (Надежда-Днепр), УРАЗАЕВА Эльвира (Зорка-БДУ), ЛУЦКЕВИЧ Екатерина (Зорка-БДУ), КАЗАКЕВИЧ Виктория (Зорка-БДУ), АВХИМОВИЧ Екатерина (Минск), БУЗУНОВА Мария (Минск), САНДЕЙ Эстер (Минск), НГО МБЕЛЕК Женевьев Эдит (Минск), ЧИНАСА Окоро Глория (Бобруйчанка), ПЛОХОВА Александра (Нива-Белкард);
3 – ГОНЧАРОВА Катерина (Минск), ХАРЛАНОВА Анастасия (Минск), БОРИСЕНКО Юлия (Минск), ГУДЧЕНКО Любовь (Надежда-Днепр), ЛАСТОЧКИНА НАталья (Надежда-Днепр).
список бомбардиров

ПРАВО УЧАСТИЯ

"ххх" (ххх) завоевал право выступить в Лиге Чемпионов 2016/17